Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

 

Po raz kolejny pragniemy Panstwu naświetlić dlaczego należy wybierać rozsądnie 

Prywatnego Detektywa w Polsce. 

 

Szczególnie, iż od 01.01.2014 roku nastapi deregulacja tego zawodu !!!!

 

Oto kilka, być może pomocnych wskazówek:

  • Należy zawsze korzystać z pomocy licencjonowanego detektywa. Korzystanie z nielicencjonowanego detektywa może zagrozić sprawie i narazić Państwa na odpowiedzialność. Większość zezwoleń i licencji można sprawdzić on-line (baza CEIDG), bądź za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – Departament Zezwoleń i Koncesji MSW.                         Można również bezpośrednio zwrócić się do detektywa lub biuro detektywistycznego w celu okazania licencji i Zezwolenia MSW.
  • Bądź ostrożny w trakcie wynajęcia detektywa, który jest bufonem, lub osobnikiem ekstrawaganckmi, krzykliwym, arogancki lub który sprawia wrażenie „najmądrzejszego”. Takie typy detektywów po prostu starają się tylko zaimponować Klientowi, co niekoniecznie przeloży się na ich rzetelną pracę i jej oczekiwany wynik. Często tego rodzaju typy detektywów mają wątpliwą wiedzę i mają za nic etykę tego zawodu. Uwielbiają imponowac swoimi niby-Klientami z pierwszych stron gazet i życia xz ktorymi to niby wcześniej współpracowali. 

  • Minęły już czasy detektywów, którzy działają jako „samotny wilk i Ch. Norris”, w sposób nieuczciwy i na pograniczu prawa. Nie stosują również pościgów samochodowych, przebrań różnego rodzaju, walk na pięści , używania broni palnej, podsłuchów i innych czynności zastrzeżonych dla Organów Ścigania, bądź niedozwolonych prawnie na terenie Polski. Takie rzeczy robią detektywi w telewizji lub kinie. Prawdziwa praca każdego profesjonalnego, licencjonowanego prywatnego detektywa w Polsce, polega na uważym wysłuchaniu Klienta, starannym zaplanowaniu czynności i dążeniu do doskonałości w prowadzeniu każdego zlecenia. Tak aby Klient miał pożądany efekt. Oczywiście nie mamy wpływu na czynniki obiektywne od nas niezależne. 

  • Pamiętaj, masz to za co płacisz !  Ceny są bardzo ważne, ale nie pozwól, żeby wycena była decydującym czynnikiem w wynajęcie prywatnego detektywa lub agencji detektywistycznej. Nielicencjonowani detektywi, niedoświadczeni lub mało profesjonalni to zazwyczaj przyczyny Twojego niepowodzenia !!

  • Niewjednokrotnie prywatny detektyw korzysta z pomocy Konsultantow którzy powodują, że sprawa jest rozwikłana dość szybko z pożądanym rezulatem dla Klienta. Bardzo dobrze jest, kiedy agencja detektywistyczna wspołpracuje na bieżąco z adwokatem, psychologiem, itd. Klient ma wtedy zagwarantowaną profesjonalną obsługę swojego zlecenia.  

  • Prywatny detektyw na początku nie powinien obiecywać żadnych wyników sprawy korzystanych dla Klienta. Po prostu nie można zagwarantować tego w momencie rozpoczęcia sprawy.  

  • Wiesz dokładnie za co masz zapłacić ! Większość agencji detektywistycznych ma stawkę godzinową za prowadzone zlecenie. Stosuje się również opłaty za przebieg km pojazdu oraz inne np. związane z wejściami do lokali, noclegami, konsumpcją, itp. Dodatkowo, każda sprawa wymaga kosztów indywidualnych ale ustalanych z Klientem bezpośrednio. Nalezy zatem zwracać szczególną uwagę na warunki finansowe umowy !

  • Prawdziwy licencjonowany detektyw wymaga bezwzględnie umowy z Klientem ! 

  • Szanuj siebie i swoje tajemnice. Wynajmuj starannie. Nie sugeruj się reklamami i głośnymi hasłami marketingowymi w internecie! 

 

cropped-kostka-rubika.jpg

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Państwu podjąć trafną decyzję w wyborze Prywatnego Detektywa. 

Reklamy