Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zaczynają pojawiać się na rynku nowi detektywi, po deregulacji rządowej. Zatem mamy do czynienia z osobami po 50cio godzinnym (minimalnie wymaganym przez MSW czasie) kursie na detektywa.

Nie chcę tutaj podważać predyspozycji czy też wiedzy merytorycznej takich osób. Jednak obawiam się, że wielu Klientów wpadnie w „pułapkę” tych Nowych Detektywów.

No bo np. co można powiedzieć o takim „kandydacie” który na kursie pyta się Wykładowcy kiedy może zastosować podsłuch, jeśli klient chce to mieć i za to płaci 😉 Szanowni Panstwo recę opadają i łzy same tłoczą się do oczu.

Cóż, w początkowej fazie nastąpi znaczny spadek poziomu wykonywanych zlecen przez tego typu osoby. Bedą to zapewne osoby które podjęły decyzję o checi zostania detektywem z uwagi na super wielkie zarobki i mozliwość działania niczym james Bond, czy też jakiś Agent Służb Specjalmych. Tak bedzie to wyglądało. Pokrzywdzonym zostanie Klient. Posypią się zapewne zarzuty prokuratorskie kiedy tego rodzaju ludzie zacznia brać się za stosowanie metod i technik pracy operacyjnej zastrzeżonych dla służb panstwowych RP. Niejednokrtonie zapewne pojawi się np. „przepływ” niekontrolowany informacji, bo przecież podpisać umowę z małżónkiem na śledzenie żony to i od żony można jakąś kasę 😉

Niestety to nie jest nic smiesznego ale sądzę że 3/4 njowych detektywów po takich kursach zacznie węszyć jakby zarobić jeszcze więcej i jeszcze szybciej… i np. powiadomosc „na drugą stronę” ze pracuje sie dla np. małżonki ;)) Takie rzeczy zdarzały się już wczesniej a teraz nabiorą jak sądzę większego biegu.

Szybki zarobek, mająć zupelnie gdzieś zasady rzetelności detektywa.

Po drugie warto zaznaczyć, podobnie jak mój Kolega Detektyw z jednej z agencji w Warszawie:

Jeśli macie jakieś wątpliwości co do treści podpisywanej w Trójmieście umowy detektywistycznej, proszę o przesłanie tej umowy do mnie drogą e-mail, celem przeczytania zawartych w niej zapisów. Rzetelna umowa detektywa to minimalnie 3-4 strony z okresleniem precyzyjnym czego dotyczy i zapisami zrozumiałymi dla klienta. Umowa na pól strony kartki A4 jest czymś niebywałym i w takim przypadku nalezy uważać na taką „agencję detektywistyczną”. Nasz dział prawny zerknie w tego rodzaju zapisy i sposób ich sporządzenia.

Zagwarantuj sobie max bezpieczeństwa!! Wspólpracuj z renomowanymi Agencjami detektywistycznymi, zwracaj uwagę na doświadczenie swojego Detektywa !!

 

Reklamy