Tagi

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

W ostatnim czasie, a szczególnie w trakcie pory wakacyjnej obserwuję w sieci nagły wysyp” agencji detektywistycznych w swoim regionie. Nie są to głównie biura z Trójmiasta czy okolic a Biura z drugiego końca Polski, czy z Polski centralnej. Pozycjonowanie stron za pomocą Google Adwords powoduje, że wyświetlają się one (jeśli ich właściciel nie ma za bardzo pojęcia o ustawieniach w Adwords) na terenie całej Polski. Z pozycji potencjalnego Klienta wygląda to tak, że łapie za telefon i dzwoni do pierwszej agencji z listy. Oczywiście zostaje zapytany o to z jakiego rejonu Polski dzwoni i od razu zapewniony zostaje o tym, że akurat w tymże rejonie owe Biuro Detektywistyczne posiada swoją siedzibę (o czym wspomina na swojej stornie www) i jak najbardziej pomoże w realizacji sprawy.

Szanowny Kliencie, nie wierz w bujdy! To zwykły chwyt marketingowy. Twojej zlecenie najprawdopodobniej będzie realizowała osoba z innej bajki niż ta o profesjonalnym detektywie.

Być może będzie to student który dorabia sobie latem, albo spragniona adrenaliny gospodyni domowa, która całe dnie prowadzi „czynności detektywistyczne” z parapetu swojego okna.

W najlepszym przypadku realizacją zajmie się akurat osoba która dość niedawno zdobyła na jakimś kursie wymaganą licencję detektywistyczną i „z łapanki” zacznie realizację Twojego zlecenia. Oczywiście.. cena będzie zapewne wyższa niż cena detektywa z Twojego regionu. Bo.. każdy musi na tym zarobić. Ostatnim aspektem jaki weźmie taka agencja detektywistyczna pod uwagę będzie EFEKT którego nawet Tobie nie zagwarantuje żaden Detektyw więc i Oni tego będą się trzymali.

Albo też, na co nalezy zwrócić uwagę cena znacząco będzie odbiegała od cennika detektywistycznego na Twoim rejonie i będzie kolejną, wspaniała ceną promocyjną skierowaną do Ciebie abyś… wpadł na haczyk.

Zbyt wielu Klientów zostało w ten sposób osaczonych, stąd moja przestroga!! Uważajcie na to do kogo dzwonicie!! Szukajcie agencji detektywistycznych ze swojego rejonu zamieszkania! Nie szukajcie agencji o fantastycznych warunkach cenowych mających swoje centrale o 300-600 km od Waszego miasta. Ich „niby filie” w Waszym mieście to chwyt marketingowy aby się uwiarygodnić. Później „podzlecą” Waszą sprawę komuś zupełnie niezwiązanemu z detektywistyką i najprawdopodobniej nic nie wyjdzie pozytywnego z takiego zlecenia.

Niestety ale z uwagi na uwolnienie tego zawodu powstaje mnóstwo pseudo agencji detektywistycznych, mających doskonała ofertę na doskonale spreparowanych stronach internetowych mających za zadanie „złowić” kolejnego naiwnego.  Tacy Detektywi nie mają nic wspólnego z detektywami poza tym, że posiadają licencje zdobytą w wyniku 50cio godzinnego szkolenia wymaganego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 3/4 z takich osób zupełnie nie ma pojęcia o czynnościach detektywistycznych w praktyce. Karmieni mżonkami z cyklu program na jednej ze stacji TV czy też historie wyssane z palca na temat super hero… próbują swoich sił w tym zawodzie.

Jest to jednak zbyt poważne i niebezpieczne, aby swoje dyskretne sprawy osobiste i delikatne tematy zawodowe przekazywać w ręce tak bardzo niedoświadczonych osób.

Przestrzegam jeszcze raz i dobierajcie rozważnie detektywa do rozwiązywania Waszych problemów!!

Reklamy